Česká mládež cílem agitace zájmových skupin

1.9.2016
Martin Marek
maxresdefault

Ilustrační fotografie

Školu mnozí z nás neměli rádi. Někteří ji ale milovali a stala se jim nakonec životním osudem. Nejedni zde prožili nezapomenutelné lásky. Někdo první traumata. Všechny však zasáhla víceméně zásadnějším způsobem. Kdo z nás kdy neslyšel okřídlené „škola základ života“ nebo ještě okřídlenější „co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš“. Škola je v naší společnosti prostě zásadním prvkem ovlivňující celou populaci. To si samozřejmě uvědomuji různé skupiny, zaměřující se na využití dětí. Generace narozené za „socíku“ si na propagandistickou masáž zcela jistě vzpomenou. Po změně politických poměrů se i tato práce s dětskou psychikou zredukovala. Nyní se s poměry, jak se zdá, mění. Nelegální migrace a přístup k ní silně polarizuje společnost. Odpůrců je viditelné více. Příznivci tzv. „multikulturní“ formy soužití ovšem neváhají sáhnout k prostředkům, jak přesvědčit mladší, a řekneme si otevřeně, názorově formovatelnější část populace. Pár případů prošlo stádiem silné medializace. Stalo se tak například u kauzy učitelky na trutnovské základní škole. Paní učitelka přišla na hodinu oblečená jako muslimská žena. Následně se  názorně secvičovala ukázka muslimské modlitby - prý na žádost žáků. Mate doma sedmáka? Zeptejte se ho, zda chce nacvičovat nějakou modlitbu. Případ samozřejmě vyvolal odpor veřejnosti. Ředitel školy se měl co ohánět s vysvětlováním.  Nakonec přišla školní inspekce se závěrem šetření. Výsledek: Vše bylo v pořádku. Leckteří se možná divili, ale je to tak. (Lidovky.cz 16. prosince 2015)

lidovky

Obdobně média vyprala případ učitele na Plzeňském gymnáziu. Přišel přivítat žáky prvního ročníku. Také v oblečení typickém pro muslimy (iDnes/Plzeňský kraj 29. června 2016). Všimněte si paralely mezi oběma případy. Vždy se to odehrálo v rámci vyučovací hodiny. Pan učitel v tomto případě školu opustil, byť se za něho stavěla část studentů.

idnes

Přijde mi skutečně poněkud zvláštní, že někteří učitelé věnují tolik energie multikulturalismu, namísto moderních dějin našeho národa. Spousty mladých lidí pak téměř netuší, co to byly československé legie nebo kdo byl Ludvík Svoboda.

Aby toho nebylo málo, o svůj díl se hlásí přímo muslimská nadace. Ta by chtěla rovnou dostat nauku o islámu do škol. Zabalenou v jakémsi přehledu o náboženstvích. Nebo alespoň v rámci kroužků a volitelných předmětů – pro začátek. Přednáškové pásma nejsou evidentně dost „IN“ (parlamentnilisty.cz 3.srpna.2016)

parlamentky

A pozadu nezůstává snaha zasáhnout ty nejmenší a tudíž nejzranitelnější. Jasnou ukázkou je případ z blíže neurčené školky na Třebíčsku, podrobně popsaný v rozhovoru uveřejněném na VIDEOMaxx.cz. Celá kauza rozhodně nemá daleko k poměrně velkému skandálu. V rozhovoru se uvádí, že do školky dorazili pracovníci neziskové organizace. Předložili povolení od zřizovatele, sehrát s dětmi nějakou scénku. Ta spočívala ve hře na uprchlíky. Jednoho klučíka určili jako „zlého“ maďarského policistu. Další děti byly pasovány do role uprchlíků. Jiné děti se staly humanitárními pracovníky. Policista měl bránit uprchlíkům v průchodu skrz hranici. Pak neziskovkáři poradili „uprchlíkům“ vzít hranici hromadně šturmem. Ukázali tím, že jeden policista proti více uprchlíkům zkrátka nemá šanci. V zásadě tak prokázali správnost toho, co nelegální migranti provádějí a jak překračují bez povolení hranice suverénních států. No a samozřejmě tím potvrdili přítomným drobečkům, že tohle je prostě normální, zatímco obrana své země ne.

videomaxx

Kolik takových scének se odehraje, aniž o tom pronikne něco na veřejnost? V naší rodině už máme školní léta za sebou. Ovšem jako bývalého rodiče mě při poslechu nahrávky napadají takové výrazy jako NEUVĚŘITELNÉ, NESKUTEČNÉ, NEMORÁLNÍ, SKANDÁLNÍ. A také samozřejmě otázky. Co to je za lidi? Proč to dělají?  Jak se mohou sami za sebe nestydět?

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>