RS Components podpořilo další ročník soutěže KyberRobot

12.2.2020
Martin Marek

25.ledna 2020 se v prostorách Technické Univerzity v Liberci odehrál další ročník soutěže pro mladé kybernetiky. I tentokrát se mi podařilo vyjednat podporu od RS Components. Minulý rok mě jeden uživatel na sociálních sítích kritizoval, že se chlubím cizím peřím. Má pravdu. Opravdu to neplatím ze své kapsy. Nicméně účast na takové akci, respektive předávání cen, je pověstná třešnička na dortu. Nejprve musíte přesvědčit lidi s příslušným rozhodovacím právem, že se takový výdaj vyplatí. Bez lehce spočítatelné návratnosti. A to není právě jednoduché. Konečný výsledek, pokud se povede, je pak tím, čím se můžu chlubit. Jsem za takovou příležitost docela rád. Je skutečně inspirující vidět naši mládež, jak se pustí do splnění stanového úkolu a věnuje tomu volný čas místo hraní jalových her. Obdivuji je. Těm nejmladším bylo devět. Našlo se mezi nimi pár statečných holek. Místo panenek robota. Čekali byste to? Popravdě, já už ano.

4

Přípravy probíhaly do posledního okamžiku před soutěží.

 

Šedesát projektů, připravených jednotlivci nebo malými týmy, se ucházelo o vítězství. Museli splnit předepsané zadání. Při ukázce si zase držet palce, aby dílo fungovalo. Někteří měli smůlu, ovšem to k soutěži patří. Atmosféra byla fantastická. Sousta rodičů, prarodičů. Přátel. Povzbuzování i utěšování. Stálo to za to.

10+2

Při předávání cen nejmladším soutěžícím.

Z akce vzniklo video, které jsem připravil především pro zahraniční publikum. Věřím, že i díky němu se mi podaří vyjednat podporu pro další ročník. Vždyť magický termín marketingových manažerů: „brand awareness“, je právě onou pomyslnou mrkví.

Fotografie:

Lukáš Pánek a Tomáš Pokorný

Odkazy:

Technická Univerzita v Liberci – www.tul.cz

RS Components – https://cz.rs-online.com/

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>