Vojenské Investiční Medaile podpořily Spolek pro zachování odkazu českého odboje

13.11.2017
Martin Marek

Vojenské Investiční Medaile zahájily spolupráci se Spolkem pro zachování odkazu českého odboje. Předmětem spolupráce je poskytnutí peněžního daru a dále vzájemná propagační podpora. Darovaná částka ve výši 10.000 Kč byla poskytnuta jednorázově a bude použita v souladu s cíli práce spolku.

Spolek pro zachování odkazu českého odboje pečuje o udržování památky a paměti na hrdinství přeživších, obětí a bojovníků českého odboje. Jeho činnost zahrnuje také další osoby, aktivně vystupující proti všem formám totalit a diktatur. Cílem spolku je zachování odkazu boje za samostatnost a svobodu České republiky ve smyslu demokratických a humanitních zásad zakladatelů našeho státu. Jeho členy jsou váleční veteráni, účastníci odboje, pozůstalí po obětech nacismu a podporovatelé z řad odborné i laické veřejnosti. Sídlo spolku je v Kladně. Předsedkyní je historička Mgr. Gabriela Havlůjová. Jedním z místopředsedů pak válečný veterán, příslušník 311. čs. bombardovací perutě RAF, brigádní generál v.v. Ing. Pavel Vranský.

Mgr. Gabriela Havlůjová a Martin Marek, zakladatel Vojenských Investičních Medailí.

Mgr. Gabriela Havlůjová a Martin Marek, zakladatel Vojenských Investičních Medailí.

Vojenské Investiční Medaile jsou soukromým projektem zabývajícím se návrhem a distribucí investičních mincí i medailí z ryzích kovů inspirovaných historií českého a československého vojenství od roku 1914. Jako doplňkový sortiment je nabízena specializovaná literatura. Získané prostředky z prodejní činnosti jsou používány pro popularizaci vojenské historie prostřednictvím článků uveřejňovaných skrz sociální media, pořádáním vědomostních kvízů a soutěží nebo sponzorstvím projektů vojenského charakteru jako je muzejní činnost, pietní a připomínkové akce. Součástí projektu je také sbírková činnost zaměřená na česká a československá vojenská vyznamenání případně další předměty historické povahy spojené s armádou.

logo_spolek Navštivte Spolek pro zachování odkazu českého odboje:Web:          ZDEFacebook:   ZDE

 

Logo Vojenské Investiční Medaile Logo Navštivte Vojenské Investiční Medaile na internetu:Web:        ZDEFacebook:  ZDE

Fotografie: Petr Hroník, 2017

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>