RS Components inspirovalo studenty v Liberci.

Přibližná doba čtení: min.

30.06.2019 Martin Marek Podnikání

V polovině června proběhla na fakultě Mechatroniky, Informatiky a Mezioborových Studií, Technické univerzity v Liberci, tradiční studentská konferenci u příležitosti ukončení akademického roku. Protože RS Components je partnerem univerzity, dostala tato společnost příležitost k účasti. Konference byla rozdělena na tři části. Začínala blokem přednášek a diskusí. V jeho průběhu jsem dostal prostor na krátkou přednášku. Seznámil jsem přítomné posluchače s RS Components, rodinou nástrojů Design Spark, dostupným sortimentem vývojových sad a progresivní měřící platformou Red Pitaya.

TUL1

Při prezentaci studentům. (1)

TUL2

Studenti v přednáškovém sále. (2)

V dalším bloku se studenti přesunuli na chodbu, kde byly umístěny stánky partnerských firem a informační panely.

TUL3

Stánky v obležení studentů. (3)

TUL4

Studenti se seznamují s informačními panely. (4)

Pro návštěvníky stánku RS Components byla připravena vědomostní soutěž ve formě kvízu. Na úspěšné soutěžící čekala hlavní cena – deska Raspberry Pi B+. Otázky do kvízu doporučili přímo pracovníci fakulty, aby se odpovědi nacházely v rozsahu vědomostí zúčastněných studentů. Stánek se na chvíli ocitl doslova v obležení. Po deskách se doslova zaprášilo. Je pravda, že někteří studenti použili internetové aplikace, pro vyhledání správných odpovědí. Nicméně i tak všichni nedosáhli na dostatek bodů. Po spotřebování desek Raspberry Pi přišly na řadu upomínkové předměty s logem RS. Odpoledne se pak konala poslední část, což byla raut ve formě „grilovačky", za budovou fakulty.

TUL5

Soutěžící odpovídají vyplňují soutěžní lístky. (5)

TUL6

Každý soutěžní lístek byl zkontrolován. (6)

Samozřejmě nejdůležitějším cílem bylo inspirovat. Věřím, že se to povedlo a svým malým dílem jsme pomohli zvýšit kreativitu budoucích generací inženýrů.

Nalezněte i Vy svojí inspiraci v tomto videu:

 

Fotografie:

*1 -4 - Technická Univerzita Liberec
*5- Martin Marek
*6 - Technická Univerzita Liberec

Odkazy:

http://sk.fm.tul.cz/2019/?uvodni-strana
www.fm.tul.cz
www.electrocomponents.com


Tagy:

Podnikání

Podobné články:

  • follow us in feedly