Vojenské Investiční Medaile podpořily Evropské vojenské vzdělávací a rekreační centrum Air maršála RAF Karla Janouška

Přibližná doba čtení: min.

30.04.2016 Martin Marek Podnikání

Vojenské Investiční Medaile zahájily spolupráci s nadačním fondem - organizací Evropské vojenské vzdělávací a rekreační centrum Air maršála RAF Karla Janouška. Předmětem spolupráce poskytnutí peněžního daru a dále vzájemná propagační podpora. Darovaná částka ve výši 5000 Kč  byla poskytnuta jednorázově a bude použita v souladu s cíli nadačního fondu.

Zástupci obou projektů, Jiří Stanislav a Martin Marek.

Zástupci obou projektů, Jiří Stanislav a Martin Marek po podpisu smlouvy.

Evropské vojenské vzdělávací a rekreační centrum Air maršála RAF Karla Janouška je muzeum založené roku 2012 v budově zámku Jemnice. Centrum je zřízeno pod patronací mezinárodního Řádu křížovníků s červeným srdcem – Cyriaků. Muzeum bylo pojmenováno po leteckém maršálovi RAF, armádním generálovi Karlovi Janouškovi a zabývá se armádou období od první světové války až po dnešní dobu. V zámku do roku 1992 sídlily armádní útvary. Po jejich odchodu neměl využití. Následně přešel zámek do majetku města. V 2012 byl získán do pronájmu Řádem křížovníků s červeným srdcem se záměrem objekt zrekonstruovat a upravit do podoby muzea s konferenčním centrem, ubytovacími prostory a rehabilitačním lázeňským střediskem. Výstavní prostory muzea disponují expozicí letců druhé světové války ze západní i východní fronty. Druhým tematickým okruhem je bojová cesta generála Ludvíka Svobody, doplněná autentickými záznamy. V roce 2014 byly uvedeny na začátku sezóny 10. května vernisáží výstavy pod názvy: Naše ženy bojující, Nebeští jezdci a Tmavomodrý svět.

Vojenské Investiční Medaile jsou soukromým projektem zabývajícím se návrhem a distribucí investičních mincí i medailí z ryzích kovů inspirovaných historií českého a československého vojenství od roku 1914. Jako doplňkový sortiment je nabízena specializovaná literatura. Získané prostředky z prodejní činnosti jsou používány pro popularizaci vojenské historie prostřednictvím článků uveřejňovaných skrz sociální media, pořádáním vědomostních kvízů a soutěží nebo sponzorstvím projektů vojenského charakteru jako je muzejní činnost, pietní a připomínkové akce. Součástí projektu je také sbírková činnost zaměřená na česká a československá vojenská vyznamenání případně další předměty historické povahy spojené s armádou.

EVROPSKÉ VOJENSKÉ VZDĚLÁVACÍ A REKREAČNÍ CENTRUM ARMÁDNÍHO GENERÁLA KARLA JANOUŠKA, NADAČNÍ FOND

Navštivte EVROPSKÉ CENTRUM GEN.JANOUŠKA na internetu:

Web: http://www.cyriaci.com/muzeum/

Facebook: https://www.facebook.com/Nada%C4%8Dn%C3%AD-fond-Air-Mar%C5%A1%C3%A1la-RAF-Karla-Janou%C5%A1ka-1670432289860982/?fref=ts

Logo Vojenské Investiční Medaile Logo

Navštivte Vojenské Investiční Medaile na internetu:

Web: http://www.investicnimedaile.cz/

Facebook:  https://www.facebook.com/vojenskeinvesticnimedaile?ref=hl

 


Tagy:

Podnikání Společnost Tisková zpráva

Podobné články:

  • follow us in feedly