Zúčastnil jsem se humanitárního konvoje

Přibližná doba čtení: min.

07.03.2022 Martin Marek Společnost

V sobotu 5.3.2022 jsme s kamarády z KVH JFT Raiders zapojili do transportu humanitární sbírky pro Ukrajinské uprchlíky. Jeli jsme z Odolene Vody nedaleko Prahy do Kutné Hory.


Nakládka sbírky

Proč právě tam? V K.Hoře vzniká centrum pro utečence. V Odolene Vodě zase proběhla mezi místními občany sbírka na pomoc Ukrajině. Od oblečení, přes hygienické potřeby a hračky až po předměty denní potřeby jako například talíře.


Tašky známého obchodního řetězce s nábytkem hrály zásadní roli

Bylo toho opravdu hodně. Doslova plná chodba malého multifunkčního centra. Tašky. Krabice. Často věci zabalené do pytlů. Naložili jsme několik osobních vozidel, dva vleky, jednu dodávku a impozantní RAM. V dodávce se nacházela dokonce celá postel včetně matrace.


Plnění dodávky

Moje C5 byla i se sklopenými sedačkami napěchovaná až po strop. Na dně kufru měly své místo především křehké předměty, jako porcelán či skleničky. Teprve pak se skládaly měkčí věci. Ve sbírce se našlo též několik drobných elektrospotřebičů.


Pohled na plný kufr mého auta


Nakládalo se i dveřmi

Po naložení a seřazení vyrazila naše malá kolona k přesunu. Do cíle jsme přijeli cca za hodinu. Vykládka šla daleko rychleji. Na místě pracovalo několik ukrajinských mužů na staveních úpravách ubytovacích prostor. Jen nás uviděli, všeho nechali a začali nám pomáhat.


Naše malá kolona se formuje

Uvnitř budovy už fungovalo malé překladiště. Vše organizovala mladá dáma, pravděpodobně manželka majitele objektu. Třídění věcí ovšem provádělo několik žen z Ukrajiny. Měly v tom systém. O naši pomoc moc nestály. Po vyložení následovala cesta domů.


Selfie s naloženým kufrem

Fotografie:

Milan Laube © 2022

Martin Matek © 2022

Odkazy:

https://www.2idas.com/


Tagy:

Společnost Ukrajina z KVH JFT Raiders

Podobné články:

  • follow us in feedly